wnętrza filmowe

Amityville 2005 r.

Kończymy już serię związaną z Amityville, Dotychczas ukazały się:

Ostatnia część – Amityville z 2005 roku z Ryanem Reynoldsem w roli głównej, to remake oryginału z 1979 roku. Wracamy więc do sławnego domu z dyniowymi oknami.

Dom w 2005 r. został nieco zmieniony. Na parterze, wokół budynku, wybudowano oszkloną werandę. Dzięki temu dom stał się potężniejszy i bardziej mroczny. Ale czy ta prosta konstrukcja pasuje do bardziej zdobnej góry?

Wewnątrz pozostał powstały w 1982 r. wiatrołap, zaś boazerie i tralki balustrad stały się bardziej ozdobne i bogatsze. Zyskały też zupełnie inną barwę – ciepłego nasyconego brązu.

W tej części filmu mamy okazję zobaczyć kilka wnętrz.

Jasną kuchnię z kwiatowymi motywami na firankach i obiciach krzeseł i ciemną jadalnię w starodawnej boazerii, udekorowaną florystycznymi tkaninami.

Łazienkę z bardzo nowoczesną armaturą.

Zwróćcie uwagę na nóżki umywalki, będące jednocześnie wieszakami na ręczniki czy niezwykłe stylizowane na retro kurki przy kranie.

Główna sypialnia urządzona została w wykuszu z widokiem na jezioro.

Jak na remake przystało musiało się tu również znaleźć stare lustro ustawione za wezgłowiem łóżka, tak jak w oryginale z 1979 r.

Wystrój tego wnętrza przywodzi na myśl eleganckie pokoje hotelowe, z wzorzystymi tapetami, grubymi mięsistymi zasłonami i maleńkim biureczkiem między oknami.

Sypialnie dzieci urządzone zostały na poddaszu.

Sypialnia chłopców to proste drewniane meble (oraz drzwi wejściowe) i fajny motyw odcięcia dolnej części ściany, pomalowanej na jednolity kolor, od górnej ozdobionej tapetą z zimowym motywem.  

Sypialnia dziewczynki to jasne ściany częściowo pokryte tapetą. Dolna część ścian oraz skosy i siedziska pod oknem stanowi jasna boazeria, pomalowana na ten sam odcień co drzwi wejściowe i drzwi do szafy.

Obstawiam, że ten odcień dziś uznano by za „kaszmir” święcący od niedawna triumfy niemal w każdym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *