O mnie

Mam na imię Julita, a to jest moje miejsce w sieci, w którym mogę się realizować 🙂 Nie jestem architektem ani dekoratorem, nie mam wykształcenia branżowego. Jestem pasjonatą i samoukiem, który tematyce projektowania i aranżacji wnętrz poświęca niemal każdą wolną chwilę, wciąż ucząc się i doskonaląc.

Kocham filmy, w których wnętrza domów stanowią wątek równie ważny jak fabuła. Bywa, że akcja mało ambitnego filmu toczy się w atrakcyjnym wnętrzarsko miejscu. Bywa, że scenografia zaaranżowana jest tak doskonale, że film zyskuje nasze uznanie, mimo, że nie należy do najlepszych.

Bywa też i tak, że praca scenografa jest tak dobra, że wnętrze zaczyna wyznaczać trendy, jak miało to miejsce np. w “Lepiej późno niż później“.

Bywa w końcu i tak, że czyjś dom zapada nam w pamięć tak bardzo, że w swoich marzeniach planujemy podróż do tego miejsca i zobaczenia owego domu naprawdę. Czasem bywa też tak, że wspomniany dom powstał wyłącznie na potrzeby filmu, jak miało to miejsce w “The Holiday“.

Wnętrza filmowe to miejsce, gdzie wnikliwej analizie poddaję domy, mieszkania filmowych bohaterów. Od stylu w jakim urządzony jest dom, poprzez dobór mebli, dodatków, kolorystyki i tekstyliów.

Wnętrza filmowe czasem powstają w prawdziwych domach czy apartamentach. W miarę możliwości staram się również przybliżyć ich historię i pokazać jak wyglądają naprawdę.

Aby każdy mógł urządzić swoje cztery kąty inspirując się ulubionym filmem, moodboard W stylu wnętrza zawiera proponowane meble, dodatki wraz z paletą barw dopasowaną do wnętrza.

Kino, aranżacja wnętrz, design to jest to co mnie interesuje najbardziej i czym chcę się z Wami dzielić. Każdy artykuł wymaga ogromnej pracy: wiedzy z zakresu architektury wnętrz, zdobywania informacji, których nie widać na ekranie, a które mogą mieć ogromne znaczenie. Jednak jest to wysiłek, który sprawia mi ogromną satysfakcję i, mam nadzieję, Wam również.