wnętrza filmowe

Mamuśka (Stepmom)

To komediodramat z 1998 roku z Susan Sarandon, Edem Harrisem i Julią Roberts w rolach głównych. A także pięknym, wiktoriańskim domem położonym nad rzeką.

Jak widać powyżej, każda z trzech kondygnacji tego budynku wygląda inaczej. Parter z wysokimi oknami, otoczony werandą, piętro z prostymi niewielkimi oknami i kolejne piętro z maleńkimi oknami wykuszowymi, o przyciemnionej elewacji i nieco spadzistymi bokami wyglądającymi niczym dach (dach tak naprawdę jest jasny, o niewielkim spadzie, z dołu zupełnie niewidoczny).  

W przeciwieństwie do wielu znanych nam filmowych domów tu wejście jest nieco osłonięte od reszty domu i po przekroczeniu progu znajdujemy się w niewielkim holu,

który zamienia się w przestronny korytarz. Beżowe ściany, biała stolarka i boazeria, a także naturalnie brązowe, drewniane meble i chodniki na podłogach to typowo klasyczne wnętrze z lat 90-tych. Przy czym w tym wnętrzu zdecydowanie uwagę przyciągają witrażowe okna oraz pionowo żłobione filary.

Pięknie urządzony salon w stonowanych, eleganckich barwach piasku, beżu i naturalnego brązu. Dziś bez problemu moglibyśmy się odnaleźć w takim wnętrzu. Jest ponadczasowe.

Zwrócić należy uwagę na lampy stołowe i podłogowe, które mimo, że różnią się stylem i wyglądem nie wprowadzają do wnętrza chaosu. To samo dotyczy mebli, np. widocznych poniżej foteli.

Schody prowadzące na górne piętra wyposażone zostały w oryginalnie ułożone tralki.

Zwróciliście zapewne uwagę na wszechobecne dywany i chodniki. Niezwykle ocieplają wnętrze, które bez nich byłoby bardzo oficjalne i puste.

Bardzo fajnie wykorzystana przestrzeń w wykuszu na piętrze. Przytulne maleńkie wnętrze, które pani domu zaadaptowała na własne potrzeby.

Schody prowadzące w dół do kuchni (w tak dużych domach często spotyka się dodatkowe schody prowadzące do kuchni, poza oczywiście zwykłymi wejściami) są bardzo proste.

Kuchnia to z jednej strony klasyczna biała zabudowa, z drugiej zaś zbieranina mebli o swojskim, rustykalnym charakterze. Świadczą o tym drewniany kredens z wystawką ozdobnych talerzy czy drewniany stół z dzbankiem pełnym polnych kwiatów.

Prawdziwy dom

Zewnętrza zostały sfilmowane w prawdziwym miejscu, zaś wnętrza w studio. Niemniej pomieszczenia zostały dość dokładnie odwzorowane z prawdziwego domu.

Ten wspaniały trzykondygnacyjny budynek wybudowany został w 1854 roku i znajduje się w Upper Nyack w stanie Nowy Jork. Piękna budowla owinięta werandą, z której rozciąga się widok na rzekę Hudson niejednokrotnie była wystawiona na sprzedaż, dzięki czemu wiemy jak dom zmieniał się przez lata.

Tak wyglądał w 2010 roku.

Tak w 2019 roku.

A tak wygląda dziś.

default
default
default

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *