wnętrza filmowe

Mr & Mrs Smith

Mr & Mrs Smith to film z 2005 roku, z Bradem Pittem i Angeliną Jolie w rolach głównych. Państwo Smith mieszkają w klasycznym białym domu z czarnymi okiennicami, w stylu kolonialnym.

Uprzedzając pytania – nie, to nie jest ten sam dom, który grał w filmie Ojciec panny młodej, choć jest bardzo podobny.

Klasyczna fasada budynku skrywa zupełnie nieoczekiwane wnętrza, choć początek podróży jest dość typowy, czyli drzwi wejściowe malowane na dwa kolory.

Układ pomieszczeń również dość typowy (podobny w Ojcu panny młodej czy Kevinie samym w domu), gdzie po lewej stronie od wejścia mamy salon, zaś po prawej jadalnię.

Przy czym tutaj obok schodów mamy jeszcze długi korytarz, prowadzący do kuchni.

Kuchnia

Owa kuchnia jak widać, jest niezwykle nowoczesna i sterylna. Mnóstwo w niej błyszczącej stali i marmurów. Ściana, w której ukryto podwójny piekarnik, wyłożona została błyszczącą mozaiką, tak samo jak główny blat roboczy.

Za wspomnianą ścianą znajduje się tylne wyjście. To dość typowe dla amerykańskich domów i często pojawia się w filmach.

Z kuchni przedostajemy się do jadalni.

Jadalnia

Za tą ścianą z mozaikowym obrazem znajdują się schody i równoległy z nimi korytarz, prowadzący do kuchni, o którym wspomniano wcześniej.

Jadalnia to pomieszczenie zdominowane przez brąz i wszystkie jego odcienie.

Nowoczesny, kryształowy żyrandol i takie same kinkiety wprowadzają w to pomieszczenie nieco życia. Choć samemu wnętrzu nie można odmówić elegancji, którą tworzą ciemne ściany i podłogi oraz biały portal kominkowy i dwuskrzydłowe drzwi francuskie umieszczone po obu jego stronach.

Salon

Równie elegancki i klasycznie urządzony jest salon, znajdujący się po drugiej stronie holu.

Tapeta w beżowe, pionowe pasy zakończona listwą koronową pod sufitem i fantazyjnie udrapowane zasłony oraz dębowa witryna i klasyczne uszaki zestawiono z prostymi, wręcz sztywnymi, nowoczesnymi kanapami i futurystycznym żyrandolem.

Klatka schodowa to beż, ciemny brąz i biel. Stopnie schodów oraz balustrady pomalowano na czekoladowy brąz, zaś tralki, podstopnie i oczywiście boazeria na biało. Również zwieńczenie boazerii jest w ciemnym kolorze.

Na piętrze znajdujemy trzy interesujące pomieszczenia, które choć połączone ze sobą, są w zupełnie różnych stylach.

Sypialnia

Master bedroom czyli główna sypialnia wygląda zupełnie jak pokój hotelowy. Mimo elementów dekoracyjnych, takich jak obrazy, brak tu osobistych bibelotów, których zwykle nie brakuje na stolikach nocnych.

Za ścianą z łóżkiem znajduje się garderoba, czyli pomieszczenie, które choć dość ciemne, jest chyba najbardziej przytulnym wnętrzem w całym domu.

Prostokątne, wąskie pomieszczenie w całości zabudowano szafami. Dwie dłuższe ściany stanowią szafy, tworząc korytarz między jedną krótszą ścianką z podświetlanym lustrem, a drugą z niewielkim oknem.  

Łazienka

Natomiast łazienka to kolejne, po kuchni, nad wyraz nowoczesne pomieszczenie. Tu znów dominuje stal. Oraz czerń i biel.

Dom państwa Smith jest mieszanką tradycyjnego i nowoczesnego dizajnu, który zdecydowanie wyprzedzał rok 2005. Niemniej te eleganckie, klasyczne przestrzenie są zupełnie pozbawione emocji, sugerując stan uczuć głównych bohaterów. W przeciwieństwie do hotelowych wnętrz, które stanowią gorący początek związku. Stąd wszechobecne czerwienie i pomarańcze, które później zastąpione zostaną zimną, bezosobową stalą.

Bogate drewniane meble i drzwi w mahoniowych brązowych kolorach kontrastują z wyblakłymi szmaragdowymi zieleniami ścian w tym pokoju hotelowym.

Prawdziwy dom

Dom, w którym kręcono plenery, znajduje się przy 1565 San Pasqual Street w Pasadenie w Kalifornii,

natomiast wnętrza stworzono w studio.

Przy okazji, jeśli ciekawi Was gdzie kręcono zdjęcia do każdej ze scen to tu dowiecie się m. in. gdzie jeszcze te miejsca „zagrały”.

W stylu wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *