wnętrza filmowe

Moodboard

Moodboard to inaczej tablica inspiracji, czyli zestawienie ze sobą różnego rodzaju elementów projektu i inspiracji. Moodboard ma celu uporządkowanie wizji projektowej. To taka wizualna notatka, która ułatwia zachowanie spójności w dalszej części procesu projektowego.

Moodboardy można stworzyć zarówno w wersji cyfrowej jak i papierowej. W wersji cyfrowej tworzy się mapę zdjęć, zawierających wszystkie pożądane elementy, natomiast w wersji papierowej tworzy się kolaż z wyciętych zdjęć, kawałków tkanin, próbek kolorów naklejonych na papier. Moodboard jest więc znakomitym narzędziem do usystematyzowania swoich upodobań. Jest też bazą projektu wnętrza pokazującą jego styl i kolorystykę, dzięki czemu łatwiej jest stworzyć całą koncepcję, uzupełnioną o dodatkowe elementy zgodnie z tym co już zostało w moodboardzie umieszczone.  

W każdym moim artykule zamieszczam taki graficzny moodboard danego wnętrza filmowego, w którym znajdują się najważniejsze elementy wyposażenia. Reszta pozostaje już do Waszej dyspozycji i interpretacji.

Dotychczas ukazały się:

Lepiej późno niż później

Fałszywa dwunastka

Sztuka zrywania

Pożegnanie z Afryką

Czarownice z Eastwick

Zachowaj spokój

Kotka na gorącym, blaszanym dachu

Samotny mężczyzna

Od nowa

Wielkie wesele

Totalna magia

To skomplikowane

The Holiday

The Holiday

Kevin sam w domu

Cud na 34 ulicy

Święta na Alasce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *